neljapäev, november 29, 2012

Südame teema mul...


Perevägivallast rääkides öeldakse seal olevat kaks osapoolt – mees ja naine. Tihti on aga seal ka kolmas osapool – laps vägivalla tunnistajana. Peres, kus paarisuhtes valitseb vägivald, ei suuda tavaliselt kumbki pool teadvustada endale seda, millise psüühilise trauma tekitab olukord lapsele. Kuigi vägivald ei pruugi olla üldse lapse vastu suunatud, kannatavad nad vägivalla nägemisest ja olukorra kogemisest tulenevate vaimsete tagajärgede all. Perevägivalla tunnistajaks olemine on lapse psüühikale sama hävitav kui  ise otseseks  vägivalla ohvriks olemine. Konfliktses kodus kasvav laps viib vägivaldsed peremudelid tulevikku kaasa ja kõik kordub jälle. Vanemad arvavad sageli, et kuna laps ei kannata otsese vägivalla all, siis kodus toimuv ei  puutu temasse. See on aga väga ohtlik müüt, mida üritame selle kampaanialehega ümber lükata.
Allolevatelt  videotelt leiad spetsialisti  seisukohad selle kohta, milline on vanematevaheliste vägivaldsete suhete pealtnägemise mõju lapsele ja tema edaspidisele elule, samuti  perevägivallaga seotud müüte ja fakte, mis on võetud erinevates riikides läbiviidud uuringutest.
Müüte ja fakte perevägivalla mõjust lapsele

Anne Kleinberg, lastepsühhiaater, Tallinna Lastehaigla Psühhiaatriakliiniku juhataja

  • Kui Sa näed abivajavat naist ja last enda lähedal, siis toeta neid!
  • Sa ei tea, kuidas aidata oma lähedast või tuttavat? Loe siit
  • Aita kaasa vägivallaahela katkestamisele!
  • Jaga seda materjali , sest Sa ei tea, mis toimub kellegi koduuste taga. Võib-olla just need videod on ajendiks, mis panevad naise tegutsema ja oma olukorrast väljapääsu otsima.
  • Eesti naiste varjupaikade kontaktid asuvad siin
  • Sina saad kaasa aidata vägivallavabama ühiskonna kujunemisele!
Tel . 5264697 tööpäeviti kell 11-2

Kommentaare ei ole: