kolmapäev, oktoober 11, 2023

Juba homme peeglimängu elevus

         Juba homme teen koos Maarjaga Avatud Lava TK Täienduskeskuse OÜ ruumis. Olen põnevalt elevil ise. Ei olegi ise päris kaua aega otseselt psühhodraamat  teinud,  kuigi kasutan psühhodraama meetodeid pidevalt igapäevaelus. See annab hästi palju juurde leidmaks edasiviivaid lahendusi. Tihtipeale tean vaid mina ise, kus rakendan eludraamas psühhodraama nippe. 
Mis homme Avatud Laval juhtuma hakkab, ei tea ette. Nagu ei tea ette homset päevagi. Elu on iseenesest spontaanne - kuigi me ei mõtle sellele sageli... Kõik on ja peab olema ette teada... Kas peegelpildis peab vastu peegeldama üks ja seesama tuttav peegeldus    või... oh, ups - paned tähele, et miski on pildis uut ja säramat...
Mina olen küll elevil, mida mina ise näen uut enda homses peeglis... 😍

Kuigi registreerimine on lõppenud, siiski kui otsustad tulla viimasel minutil, oled samuti väga oodatud me töötuppa. 😍
NB! Palume tulla alates 17. 45 kohale. Alustame täpselt 18.00.


                    

12. oktoobril 2023

kell 18 - 21

  Tiia Järvpõld (rakendaja) ja Maarja Kaplinski  (CP õppe läbinud)

töötuba toimub Tartus, Betooni 9 - 382,  TK Täienduskeskus OÜ

Ligipääs ratastoolis inimestele hea

Igal aastal toimub oktoobri teisel neljapäeva õhtu psühhodraamat tutvustav üritus AVATUD LAVA üle Eestimaa ning Nordic-Baltic Board of Examiners riikides.

Selle aasta teema on PEEGEL.
Peeglist
Vastsündinu vaatab oma ema silmadesse ja vastu peegeldub maailm. Laps vaatab gruppi, kuhu ta kuulub, ja õpib ennast maailmas tundma. Teismeline mõistab, kuidas nad oma parima sõbraga üksteist peegeldavad ja see tekitab hea tunde. Täiskasvanu on teadlik ja vastutab, et on teistele peegliks ning oskab ennast kõrvalt vaadata nagu peeglist.
Peegel kui psühhodraama tehnika aitab näha, aktsepteerida, tolereerida, õppida ja soovi korral teha muutusi. Peegel on vana ja võimas sümbol müütides ja muinasjuttudes.

Meie, Tiia ja Maarja,  usume, et me töötoas saab olema tõsine elumäng tahavaatepeeglist hingepeeglini, aga lubame ka  vihmaveeloigupeeglisse hüpata.  Me oleme leidnud peegelpilte igalt poolt, isegi kohvikruusilt. Samas on meil küsimuste küsimus, kas silmad on peeglid või on silmad hoopis aknad, millel omakorda võivad olla  peegelpildid? Kas peegelpildid võivad valetada või olla elurõõmujõu allikaks?

Olge head, tulge koos meiega otsima peegli müstikale vastuseid ja avastusi elust endast.

Töötoa on osalejatele tasuta.

Kohtumiseni!

Kommentaare ei ole: